В Київській області затримали винахідливих смс-шахраїв

Співробітники кіберполіції затримали групу шахраїв, які видурювали гроші у громадян за допомогою смс-розсилки. Про це повідомляється на сайті Київського управління кіберполіції.

Зловмисники розсилали смс-повідомлення з посиланням на створені ними фішингові сайти або ж представлялися співробітниками банку і розповідали своїм жертвам про несанкціоновані дії з картою. Для припинення таких дій вони просили повідомити їм cvv-код картки. Після отримання коду шахраї знімали з банківського рахунку всі гроші.

"У першому випадку зловмисники повідомляли громадянам про виграш автомобіля і шахрайським шляхом виманювати у них гроші. Після отримання коштів на банківську картку шахраї зникали", — розповіли в кіберполіції.

Також з'ясувалося, що злочинці були пов'язані з ув'язненими, які перебувають в місцях позбавлення волі на тимчасово окупованій території в Донецькій області, разом з якими "відмивали" кошти за допомогою дропбот-мережі банківських карт, через які проходили гроші потерпілих.

За попередніми даними, злочинці завдали збитків громадянам на суму 150 тисяч гривень, проте остаточна сума, ймовірно, є набагато більшою і в даний час встановлюється.

Раніше повідомлялося, що в українських магазинах з'явився новий вид шахрайства.