У Києві заборонили виловлювати безпритульних котів
Фото: київські коти теперь мають права (WallpapersIn4k.net)

Київрада прийняла рішення про заборону на вилов безпритульних котів у Києві. За нього проголосував 81 депутат, повідомляє прес-служба Київради.

Прийнятий документ вирішує питання поводження з безпритульними хвостатими, а також відстоює регулювання їхньої чисельності гуманними методами.

Відповідно до рішення, вилов безпритульних котів на території Києва забороняється, за винятком необхідності їх стерилізації, вакцинації або для прилаштування до нових власників. При цьому до вилову обов'язково мають бути залучені представники громадських зоозахисних організацій.

"Також вилов забороняється у разі виникнення обставин, що створюють загрозу життю, здоров’ю та безпеці людей. Окрім того, комунальні підприємства по утриманню житлового фонду зобов’язанні не створювати навмисних перешкод для виконання котами функції природної дератизації та надавати їм доступ до підвальних приміщень", - додав автор проекту рішення Костянтин Яловий.

Відповідальні особи в структурах житлово-експлуатаційних підприємств, а також в ЖБК та ОСББ теперь повинні будуть забезпечувати дотримання норм та вимог експлуатації підвалів та горищ, а також запобігати ізоляції там котів, які можуть там загинути.

За регулювання чисельності дворових котів відповідатимуть комунальні підприємства "Притулок для тварин" та "Київська міська лікарня ветеринарної медицини", які займуться їхньою стерилізацією та обов’язковою вакцинацією.

Нагадаємо, що киян закликають подавати проекти до "Громадського бюджету".