У Києві радикали зірвали лекцію про права ЛГБТ (відео, фото) — оновлено

У Києві представники радикальних організацій завадили проведенню лекції про права ЛГБТ-спільноти та заблокували активістів у приміщенні.

Про це у своєму Facebook повідомила представниця неурядової організації Amnesty International Оксана Покальчук.

За словами жінки, лекція мала відбутися ввечері 10 травня у креативному просторі Underhub на вулиці Мечникова. Там активісти планували обговорити закон про заборону пропаганди гомосексуалізму в Росії.

Проте перед початком лекції біля входу у креативний простір почали збиратися представники радикальних угруповань. 

«На цей момент лекція не відбулась. Ми перебуваємо в приміщенні, заблоковані праворадикальними організаціями. Поліція вимагає від нас залишити приміщення. Ми боїмось, що якщо залишимо, то ніхто не зможе забезпечити нам безпеку», — розповіла Покальчук.

У приміщенні Underhub заблокованими залишаються близько 30 осіб. Вони попросили у поліції надати їм часу на те, аби вони викликали приватну охорону, проте правоохоронці відмовилися йти на компроміс. До радикалів, які вигукують агресивні гасла на адресу учасників лекції в правоохоронців претензій немає.

Оновлення. У коментарі «Громадському» речниця патрульної поліції Києва заявила, що у конфлікті активістів та радикалів ніхто не постраждав. Учасників ЛГБТ-акції вивели з будівлі, а обидві сторони конфлікту склали заяви. У поліції не змогли відповісти, чому після отримання заяв про погрози організаторам акції поліція не забезпечила захист цій події.

Раніше ми розповідали, коли у Києві відбудеться «Марш рівності». А поки до «Маршу рівності» залишається два місяці, можна подивитися фільми про ЛГБТ, про які ми розповідали в нашій добірці.