Мішель Хазанавічус зібрав 250 тисяч євро для України
Фото: Scanpix

Відомий французький режисер та сценарист Мішель Хазанавічус, що отримав премію "Оскар" за свій фільм "Артист", зібрав 250 тисяч євро для допомоги Україні. Про це повідомляє Фундація Олени Зеленської.

Хазанавічус організував благодійний аукціон, до якого долучилися десятки представників кіноіндустрії зі всього світу, які виставили лотами свої особисті речі. Наприклад, Том Хенкс надав друкарську машинку з особистої колекції, Катрін Денев — власну косметичку, Ален Делон — надковане на дереві фото з фільму "Басейн", Наталі Портман — кілька рідкісних плакатів зі своїм автографом, а Томас Бангальте з гурту Daft Punk виставив шолом із фільму Daft Punk's Electroma.

"Опір, героїзм, людяність, хоробрість, солідарність — я вважаю, що історії про це потрібно розповідати людям у Франції та світі. Це ті цінності, які дали змогу вашій країні перемогти велику та могутню Росію. Нам потрібні ці цінності, ми повинні вірити, що вони все ще існують, і бачити, що вони ще мають цінність в цьому світі", — каже режисер.

Мішель Хазанавічус

Усього під час аукціону вдалося зібрати 250 тисяч євро. Половину з них Мішель Хазанавічус передав платформі UNITED24, а іншу половину — на Фундацію Олени Зеленської. Своєю чергою фундація Першої леді спрямує ці кошти на відбудову Ізюмської міської лікарні, яку частково знищили та розграбували російські окупанти.

Нагадаємо, легендарний рок-гурт Pink Floyd зібрав для України 500 тисяч фунтів на пісні Hey, Hey, Rise Up. Сингл був записаний 30 березня 2022 року спільно з фронтменом українського гурту "Бумбокс" Андрієм Хливнюком.

Королева Данії відмовилася від патронату Премії Андерсена через росіянку в журі