ОСББ руйнує комплекс памʼяток біля садиби Лапинських на Гончара

У Шевченківському районі Києва ОСББ понівечило комплекс памʼяток малої архітектурної форми біля садиби Лапинських, що на вулиці Гончара, 60.

Про це повідомив заступник директорки Департаменту охорони культурної спадщини й пам’яткоохоронець Дмитро Перов.

За його словами, сторічні поручні на містку садиби прибрали ще минулого року. Тоді Департамент охорони культурної спадщини КМДА зупинив протиправні роботи на об'єкті культурної спадщини та зобов’язав відновити оригінальне огородження. Однак цегляні декоровані поручні так і не відновили.

Натомість було зруйновано підпірну стінку, а зараз біля будівлі розбирають оригінальне огородження, що відділяє її від проїзної частини вулиці.

"Показово, що кожен з цих елементів – перила, підпірна стінка та цегляна огорожа мають самостійний пам'яткоохоронний статус, що говорить про їх цінність. Це одна з останніх збережених в місті цілісних вхідних груп садиби. Багато в чому це стало можливим саме завдяки пам'яткоохоронному статусу, що захищав архітектурні елементи ще донедавна", – пояснив посадовець.

Нагадаємо, власнику 150-річної пам’ятки на Хрещатику, яку знову почали розбирати, направили припис із вимогою надати доступ до будівлі.

У Києві посилять відповідальність за балкони на історичних будинках