Окупанти використовують українських підлітків для розвідки позицій ЗСУ
Фото ілюстративне: Pixabay

Російські окупанти використовують неповнолітніх українських дітей для розвідки позицій ЗСУ. Зокрема, для спілкування з підлітками російські військові використовують месенджери або ж комунікують напряму. В обмін на інформацію дітям пропонують гроші.

Про це повідомила Служба безпеки України. 

Наприклад, у Харкові окупанти встановили зв'язок з підлітком через Telegram-месенджер. Рашисти обіцяли неповнолітньому хлопцеві гроші за інформацію про позиції ЗСУ на території міста. А на Луганщині двоє російських солдат діяли напряму — вони запропонували 16-річному підлітку гроші в обмін на інформацію про місця розташування та маршрути пересування українських військ. Рашисти переконували хлопця, що за таке йому "нічого не буде", адже він неповнолітній.

"Завдяки втручанню українських силовиків хлопці не встигли передати інформацію ворогу. Наразі розглядається питання про можливість притягнення правопорушників до кримінальної відповідальності", — заявили в СБУ.

Батьків закликають бути пильними щодо переписок та контактів своїх синів і дочок, адже кримінальна відповідальність в Україні настає при досягненні 16-річного віку, а в окремих випадках — з 14 років. 

Спротив російській окупації, день 47