Евакуація з Азовсталі

В Маріуполі розпочалась операція з евакуації заблокованих на території заводу "Азовсталь" захисників України. Цю інформацію офіційно підтвердили у Генштабі ЗСУ, Міноборони та президент Володимир Зеленський.

В Генштабі ЗСУ розповіли, що з "Азовсталі" евакуюють 53 важкопоранених військовослужбовців. Їх доставили до медичного закладу в тимчасово окупованому Новоазовську. Ще 211 захисників через гуманітарний коридор евакуювали до Оленівки з подальшим поверненням на підконтрольну Україні територію через процедуру обміну.

Наразі тривають заходи з порятунку оборонців, які залишаються на території “Азовсталі”.

"Захисники Маріуполя — герої нашого часу. Вони назавжди в історії. Це окремий загін спеціального призначення "Азов", 12-та бригада Національної гвардії України, 36-та окрема бригада морської піхоти, прикордонники, поліцейські, добровольці, тероборона Маріуполя. Утримуючи позиції на “Азовсталі”, вони не дозволили противнику перекинути угруповання чисельністю до 17 батальйонних тактичних груп (близько 20 000 особового складу) на інші напрямки. Тим самим завадили реалізувати план щодо швидкого захоплення Запоріжжя, здійснити вихід на адміністративний кордон Донецької та Запорізької областей і створити умови для оточення угруповання ООС", — відзначили у Генштабі ЗСУ.

Там додали, що дії захисників Маріуполя дозволили ЗС підготувати та створити оборонні рубежі, на яких наші війська знаходяться, даючи відсіч агресору.  

У Міноборони додали, що Україна зараз не має можливости деблокувати Азовсталь військовим шляхом. І найважливіше спільне завдання всієї України та всього світу зараз — зберегти життя оборонців Маріуполя.

Президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні заявив, що робота з повернення захисників Маріуполя "вимагає делікатності та часу". 

"Завдяки діям українських військових – Збройних Сил України, розвідки, а також переговорної групи, Міжнародного комітету Червоного Хреста й ООН маємо надію, що вдасться зберегти життя наших хлопців. Хочу підкреслити: українські герої потрібні Україні живими. Це наш принцип. Думаю, що ці слова зрозуміє кожна адекватна людина", — сказав голова держави.

З "Азовсталі" виїхали автобуси, можливо з українськими бійцями — Reuters