Обшуки в «Укрзалізниці»: у ГПУ назвали причину

В Генпрокуратурі пояснили причину обшуків в офісі «Укрзалізниці», які почалися вранці 12 квітня.

За словами прес-секретаря ГПУ Андрія Лисенка, обшуки проводилися у зв’язку з розслідуванням розкрадання коштів, які призначалися на ремонт дизельних приміських поїздів.

В рамках кримінального провадження було повідомлено про підозру 14 службовим особам, зокрема 3 особам з керівництва департаментів компанії, 4 керівникам афілійованих підприємств, 7 службовим особам залізниці та її філій інших рівнів.

Досудовим слідством було встановлено, що керівники ПрАТ «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» змовилися з керівництвом регіональних філій «Львівської залізниці» та «Південної залізниці» за участі керівництва «Укрзалізниці» та підробили документи щодо здійснення модернізації дизельних двигунів. На цю модернізацію, яка насправді ніколи не відбувалась, з рахунків «Укрзалізниці» на рахунки ДТРЗ переказали понад 70 млн грн, які потім були перераховані фіктивним підприємствам.

«Під час обшуку планується вилучити оригінали протиправних рішень ПАТ "Укрзалізниця", матеріали щодо погодження змін до фінансових планів регіональних філій, які вможливили скоєння згаданого злочину, документи стосовно руху коштів», — написав Лисенко.

Раніше ми повідомляли про те, що «Укрзалізниця» розпочинає будівництво експресу в «Бориспіль».