Новий поїзд «Відень — Київ» зламався в дорозі (фото)

Новий поїзд «Укрзалізниці» сполученням Відень — Київ, який був запущений на початку грудня, зламався на території Австрії та простояв 16 годин.

Про це розповіла пасажирка поїзду Марина Ісмаїлова на своїй сторінці в Facebook.

Поїзд зламався неподалік від Відня, проїхавши лише 20 хвилин. Причину несправності пасажирам пояснили погодними умовами. Коли до вагона спробували підчепити європейський локомотив, сталося загоряння колодок. Всіх європейських пасажирів відразу ж пересадили на автобуси, а українцям довелося чекати в вагоні без інформації, їжі та сервісу.

«Спочатку — просто інформаційний вакуум. Після декількох хвиль обурення пасажирів — оптимістичні повідомлення, мовляв, українське МЗС і консул в курсі, проблема буде оперативно вирішена. У підсумку нас доставили на вокзал в Будапешті, де знову сказали чекати або добиратися куди нам потрібно самостійно. При цьому за добу максимум підтримки або допомоги, яку нам запропонували, — кава і вода. Навіть питання розміщення визнали неактуальним! Можна було б сердитися на українську поїзну бригаду, якби вони весь цей час не були поруч і не розділяли нашу долю», — поскаржилася Марина.

В результаті їй з маленькою дитиною довелося добиратися до Києва на літаку своїм коштом. Про долю інших українських пасажирів їй нічого не відомо, і тепер жінка шукає тих, хто їхав з нею в нещасливому поїзді.

Також Марину засмутило те, що угорські залізничники неухильно дотримуються інструкції щодо європейських мандрівників, а до українців ставляться байдуже.

«Радісно за німців, французів і поляків, що помахали нам ручками з вікон оперативно підігнаного автобуса — інструкції щодо їх безхмарної подорожі виконуються, як і раніше, неухильно. Сумно за українців, схоже, змінити ставлення до себе з боку більш успішних сусідів, на їхню думку, може не інтеграція, а лише зміна громадянства», — додала вона.

Додамо, що, коли «Укрзалізниця» презентувала нові вагони для поїзда «Київ — Відень» українського виробництва, австрійці та угорці високо оцінили вагони.