Як на Київщині розпочнуть навий навчальний рік
Фото ілюстративне: Element5 Digital / Unsplash

Новий навчальний рік на Київщині розпочнеться в режимі офлайн. Про це повідомили у Київській обласній військовій адміністрації.

"Головна увага під час підготовки до цього навчального року в Київській області приділяється безпеці учнів та фахівців, які задіяні в освітньому процесі. Аби школи Київщини запрацювали у форматі офлайн, необхідно вирішити ряд безпекових питань", — зазначив очільник КОВА Олексій Кулеба. 

Освітній процес планують розпочати з 1 вересня. До цього часу обласна адміністрація разом з рятувальниками перевірить усі заклади та прилеглі території на наявність вибухонебезпечних предметів. Також у закладах мають забезпечити якісну систему оповіщення про небезпеку та шляхи евакуації, з урахуванням для дітей з порушеннями зору та слуху. 

"Важливим питанням залишається забезпечення укриттів. Вони повинні бути у кожному навчальному закладі або у безпосередній близькості біля нього та розраховані на усіх учнів та працівників", — додав Кулеба.

Якщо забезпечити укриття для всіх буде неможливо, то навчання буде проводитися у декілька змін. Також в укриттях планують створити запаси води, медикаментів та інших матеріалів. А на початку навчального року персонал та учні пройдуть тренування щодо початку дій у разі сповіщення повітряної тривоги. 

"Під час повітряної тривоги освітній процес перериваєтся, і за можливості продовжується в укритті. Відповідальність за стан укриття покладається на засновника та на керівника закладу освіти", — зазначив очільник Київської ОВА. 

Чи готові школи до очного навчання під час війни: про укриття в закладах освіти