Робот-сапер

Поштовий оператор "Нова пошта" спільно з ДСНС України почали розробку роботів-саперів для розмінування території України. Про це повідомили у пресслужбі компанії.

Там розповіли, що це буде перший український робот-сапер для розмінування водойм, а ще один буде спеціалізуватися на розмінуванні суші. Роботи зможуть не лише знаходити міни, а й знешкоджувати їх, що пришвидшить розмінування території України та збереже життя піротехніків.

У ДСНС визначили основні вимоги до таких роботів, а "Нова пошта" взяла на себе відповідальність за технічний напрям, а також за пошук та залучення партнерів. 

"Україна нині – одна з найзамінованіших країн у світі. Близько 200 тисяч квадратних кілометрів, а це майже третина території держави, потребують розмінування. Найшвидше це можуть зробити роботи. А ми у Новій пошті накопичили чималий досвід у сфері роботизації. Разом з українськими стартапами й власною R&D командою ми розробили та впровадили вже три моделі роботів на своїх потужностях. Тепер ми використаємо цю експертизу у спільному проєкті з рятувальниками, щоб допомогти швидше повернути Україну до безпечного життя", — кажуть в "Новій пошті".

Компанія планує розробити щонайменше по 20 роботів кожного типу і забезпечити ними розрахунки піротехніків.

Водолази, піротехніки та пожежники: які тварини допомагають на службі України