Як оновлять громадський транспорт Києва у 2023 році
Фото: КМДА

У 2023 році парк громадського транспорту у Києві поповниться новими тролейбусами, трамваями та вагонами метро. Про це пише "Великий Київ" з посиланням на Департамент транспортної інфраструктури КМДА.

Коштів на закупівлю нового транспорту в бюджеті Києва у цьому році не передбачено, проте столиця залучить гроші закордонних інвесторів. Зокрема, на кредитні кошти Європейського інвестиційного банку місто отримає дев'ять низькополих трамваїв виробництва одеської компанії "Татра-Юг" в межах проєкту "Міський громадський транспорт України". Завдяки цьому проєкту в минулому році столиця вже отримала 11 трамваїв від цього виробника.

Крім того, у межах проекту "Міський електричний транспорт Києва" було оголошено тендер на закуплю нових тролейбусів занальною вартістю 50 млн євро. Згідно з тендерною документацією, це будуть тролейбуси довжиною понад 11,9 м та понад 18,5 метрів з низькою підлогою. Переможець торгів має забезпечити запчастини та витратні матеріали, а також ремонт та супутні послуги. Проект також фінансується з коштів ЄІБ.

Для київського метро коштом Європейського банку реконструкції та розвитку планують придбати до півсотні нових вагонів. Наразі триває процедура закупівлі. Також на кошти ЄБРР планують провести реконструкцію трамвайної лінії на Подолі та зупинки "Контрактова площа". Зараз цей проект перебуває на етапі розробки.

Нагадаємо, Рига відправила до Києва ще десять сучасних міських автобусів. Також у цих автобусах їде гуманітарна допомога, яку зібрали громадяни Латвії.

Україна отримає 240 шкільних автобусів від Євросоюзу