Невідомі намагалися підпалити Андріївську церкву

Рано вранці в четвер, 15 листопада, невідомі намагалися підпалити Андріївську церкву, кинувши в неї «коктейлі Молотова». Про це повідомляє прес-служба поліції Києва.

До правоохоронців звернувся охоронець Андріївської церкви та повідомив, що двоє невідомих кинули до вхідних дверей церкви дві скляні пляшки. Охоронці намагалися затримати зловмисників, але зловмисники застосували газові балончики та втекли. На щастя, загоряння не сталося.

«Нині проводиться огляд місця події та прилеглої території. Правоохоронці спілкуються зі свідками та встановлюють відеокамери, які могли зафіксувати правопорушення і зловмисників. Вирішується питання щодо правової кваліфікації події», — повідомив начальник поліції Києва Андрій Крищенко.

За словами прес-секретаря УПЦ КП Євстратія Зорі, від дій зловмисників постраждав священик Київського Патріархату — комендант приміщення, проти якого застосували силу та газовий балончик.

«Бачимо, що посіпаки Москви намагаються "прозорими натяками" лякати представників Вселенського Патріарха, якому Андріївська церква передається під представництво. Однак, як мудро казав Святійший Варфоломій в очі московитам: "Вселенський Патріархат нікому не погрожує і не сприймає погроз"», — написав прес-секретар УПЦ КП на своїй сторінці у Facebook.

Раніше повідомлялося, що Порошенко передав Андріївську церкву Константинополю.