Нардепи схвалили законопроект про блокування сайтів (оновлено)

Парламентський комітет з питань національної безпеки схвалив проект закону щодо блокування сайтів без рішення суду.

Про це повідомляє «Громадське»

Нардепи рекомендували Раді схвалити даний законопроект у першому читанні та повернути його у комітет на допрацювання.

Нагадаємо, що даний законопроект пропонує прирівнювати кібератаку до однієї з форм тероризму та дозволити блокування українськими провайдерами доступу до будь-якого ресурсу, який підозрюється в порушенні законодавства. Такі ресурси можна буде блокувати без рішення суду на 48 годин.

Обов’язок стежити за дотриманням цього порядку, а також вести Єдиний реєстр виконання рішень про блокування планують покласти на Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку й інформатизації.

Деякі депутати висловлювали побоювання, що надання права блокування сайтів без рішення суду фактично може запровадити в Україні цензуру.

Проте представники СБУ вважають, що ухвалення закону дозволить спецслужбі блокувати IT-адреси, з яких очікуються кібератаки.

Оновлення. Верховна Рада відмовилася розглянути дану ініціативу. Про це повідомив в Facebook глава Інтернет Асоціації України Олександр Федієнко. Він також зазначив, що хоч ініціатива і не пройшла, «розслаблятися не можна» і додав, що багато нардепів все ж таки підтримали законопроект. 

Нагадаємо, що в Україні обмежили польоти дронів.