Нардепи пропонують заборонити в Україні аборти
Фото: Legal Scoops

У Верховній Раді зареєстрували законопроект, що заборонить процедуру штучного переривання вагітності, крім окремих випадків.

Законопроект №6239 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмежень щодо проведення операцій штучного переривання вагітності (абортів)" був зареєстрований  у Раді 27 березня, а 29 березня його направили на розгляд профільного комітету.

Згідно з документом, аборти дозволяються лише у випадках, коли вагітність несе пряму загрозу життю жінки, при наявності медичних показань щодо патології плоду, несумісної з життям, або якщо зачаття відбулося в результаті зґвалтування. Причому в усіх випадках обставини обов’язково має засвідчити комісія "відповідних експертів".

У пояснювальній записці також йдеться про те, що, давши право жінці вирішувати самостійно питання про проведення аборту, деякі країни не враховують право чоловіка на батьківство. А причиною високої кількості абортів автори законопроекту називають полювання за стовбуровими клітинами. Мовляв, саме "горе-бізнесмени" агітують жінок переривати вагітність.

Зазначимо, що ініціатором цього законопроекту став депутат від БПП Голубов Дмитро Іванович.

До речі, читайте 5 історій від успішних українок про сексизм на работі.