Вміст ртуті в повітрі над заводом "Радикал" перевищує норму в десятки разів
Фото: ртуть (AzərTAc)

В повітрі над київським заводом "Радикал" рівень ртуті перевищує допустиму норму в 30 разів. Про це на брифінгу заявив представник Держпродспоживслужби Дмитро Байраченко, повідомляє "24 канал". 

Він нагадав, що останні лабораторні дослідження на території заводу "Радикал" проходили 23 і 29 червня. Концентрація отруйної речовини у ґрунті, за даними цих досліджень, в деяких місцях перевищує допустиму норму в 14,5 разів. 

Як відомо, при температурі повітря вище +15 градусів ртуть починає випаровуватися. Тому в останні роки кияни дихають отруйною речовиною, що викликає розвиток онкологічних захворювань.

"Очищення заводу "Радикал" від ртуті відбувається завдяки легеням киян... Знаючи про цю проблему і нічого не вирішуючи, влада протягом останніх трьох років скоює злочин проти людей", — зазначив депутат Київради Сергій Гусовський, який також був присутній на брифінгу.

На думку Гусовського, нова затверджена Стратегія розвитку міста хоч і включає в себе екологічну складову, але ніяк не вирішує небезпечну проблему з "Радикалом".

Депутати Київради вимагають від КМДА запросити експертів, які оцінять масштаби екологічної катастрофи і розроблять шляхи вирішення проблеми.

Раніше повідомлялося про те, що в столичному озері масово гине риба і тварини.