Наче з золота: Подільський міст став одним з найдорожчих в світі


Фото: YouTube

Подільсько-Воскресенський міст у Києві, який будують протягом останніх 15 років, вже став одним з найдорожчих в світі. Про це пише hyser.

Будувати міст, який має з'єднати Райдужний масив з Подолом, почали ще в 2003 році, а з 2011 року будівництво майже зупинилось. І чим довше він стоїть недобудованим, тим менше шансів у мешканців Троєщини отримати нормальне транспортне сполучення з центром міста через постійно зростаючий кошторис будівництва.

Так, в 2012 році будівництво моста оцінювали в 5 млрд грн, в 2013-му вже 7,6 млрд грн, а в 2017-му — в 11,2 млрд грн, або $400 млн. Якщо врахувати вже витрачені на будівництво 3,424 млрд грн, то Подільський міст сміливо може претендувати на звання найдорожчого в світі.

Так, вартість найвищого моста в світі — через річку Сидухе в Китаї — склала близько $100 млн, найбільший розвідний міст в Європі — ім. Гюстава Флобера у Франції — обійшовся в $155 млн, а другий по висоті міст світу — віадук Мійо у Франції — звели за $400 млн. При цьому строки будівництва цих об'єктів не перевищували п'яти років.

Нагадаємо, що напередодні Київрада ухвалила виділення 625,3 млн грн на добудову Подільського моста.