НАБУ пішло в наступ на АП: розпочато розслідування щодо Ложкіна

НАБУ проведе розслідування за заявою екс-міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавічуса, яку він зробив в ході судового засідання у справі про тиск Андрія Пасішника на прийняття рішень. Про це повідомляють «Економічні відомості».

«У рамках розслідування кримінального провадження (за ч. 1 ст. 344 КК України "Втручання в діяльність державного діяча"), яке було розпочато в лютому минулого року, і в зв’язку з новими обставинами — заява Айвараса Абромавічуса в суді — для надання свідчень найближчим часом буде викликаний екс-голова АП Борис Ложкін», — повідомило джерело в НАБУ.

Нагадаємо, що Айварас Абромавічус заявив, що на призначенні колишнього виконавчого директора НАК «Нафтогаз України» Андрія Пасішника заступником міністра економрозвитку України наполягав особисто Борис Ложкін, який очолював в той момент Адміністрацію президента України.

Під час надання свідчень в суді екс-міністр заявив, що 1 лютого під час наради по спецзв’язку зателефонував особисто Ложкін.

«1 лютого, близько 16 години... по спецзв’язку дзвонив Ложкін. Розмова стосувалася кадрових рішень. У підсумку він дав зрозуміти, що Адміністрація хоче, щоб я призначив в тому числі Андрія Пасішника на позицію заступника міністра. Я намагався апелювати, що такими методами людей не призначаю на настільки важливі позиції, що це повністю суперечить моїй кадровій політиці. На що мені було сказано, що це доведеться зробити. У підсумку я попросив звільнити мене від займаної посади тому, що такі, в принципі, силові методи нічого спільного з проведенням реформ не мають», — заявив Абромавічус.

 

Ложкін заяву Абромавічуса ніяк не прокоментував.

Нагадаємо, що 3 лютого стало відомо, що Айварас Абромавічус подав у відставку через різку активізацію блокування системних і важливих реформ в Україні. Тоді міністр, зокрема, звинуватив заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка в спробі «підім’яти» міністерство під себе. Пізніше суд зобов’язав Абромавічуса спростувати заяву про тиск з боку Кононенка. Сам нардеп в цій справі має статус свідка.

24 лютого 2016 року детективами НАБУ було зареєстровано кримінальне провадження за ч. 1 ст. 344 КК України («Втручання в діяльність державного діяча») за фактом «незаконного впливу Андрія Пасішника» 25 січня — 1 лютого 2016 року на міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавічуса з метою заняття посади заступника міністра.