На тротуарах заборонили встановлювати МАФи та рекламу

З 1 вересня при проектуванні доріг буде заборонено встановлювати на пішохідних тротуарах МАФи та рекламні конструкції. Про це повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку.

Згідно з новими державними будівельними нормами, на пішохідних тротуарах не можна буде встановлювати МАФи, дорожні огорожі та опори, рекламні конструкції, приямки від люків і дощоприймачів, сходів та ґанків будинків тощо. Нові норми будуть поширюватися на проектування і будівництво нових доріг і вулиць, а також на реконструкцію і капітальний ремонт існуючих.

«Пішохідні зони на те й називаються "пішохідними", тому що призначені для пішоходів, для їх зручності та комфорту в пересуванні. Тому логічно, що на цих шляхах не потрібно встановлювати рекламні конструкції, кіоски чи розміщувати люки та дощоприймачі, адже це заважає безперешкодному руху по тротуарах та навіть може нести небезпеку для пішоходів. Тому у новому ДБН щодо вулиць і доріг ми чітко прописали, що при їх проектуванні в населених пунктах це не допускається», — прокоментував заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

Раніше повідомлялося, що в Україні заборонили рекламу на стовпах.