Активісти збирають кошти на створення скверу "Самосад" на Подолі
Фото: дівчина  малює назву парку

Громада історичного району Поділ у Києві активно опікується публічним простором навколо себе. С початку 2015 року місцеві мешканці об’єднались у спільноту "Подоляночка" і разом почали приводити до ладу пустир на розі вулиці Спаської та Волоської. Про це повідомляє видання "Хмарочос".

Для облаштування території було використано близько 100 дерев'яних піддонів та 80 ящиків з квітами. Працівники ЖЕКів і адміністрації ресторанів, що знаходяться неподалік, відреагували на ініціативу позитивно. Тепер активісти хочуть домовитися про постійний полив зелені, щоб квіти і трава не засохли влітку. Крім того, за два роки конструкції занепали, тому було вирішено зібрати кошти на повноцінний сквер.

Активні роботи з облаштування простору розпочались на початку травня.

Місцева активістка Ольга Закревська розповідає, що на початку травня вже висадили близько 40 дерев й багато кущів, які стануть живою огорожею.

"Коли в лютому-березні з нашим ландшафтним архітектором Оленою Поппело продумували і промальовували проект, то орієнтувалися на той бюджет, що в нас був. Тоді він здавався розкішним. Але на ділі виявилося, що ми можемо на нього не так багато собі дозволити. Думали почати з бюджетної доріжки і спробувати зробити такий-сякий газон. Але порадою й знижкою допоміг садівничий центр "ДаЛаС". Їхні спеціалісти порадили інвестувати в дерева і показали, які б дерева і кущі вони могли нам продати зі знижкою", – каже Закревська.

Мешканці з допомогою комунальних служб вивезли всі конструкції з "Самосаду", окрім лавки навколо дерева, яку два роки тому зробили "Пилорама" і архітектор Сергій Ковальов.

Облаштування скверу активісти розбили на чотири етапи, один з яких вже пройдено:

1. Вивезення сміття, часткове вирівнювання грунту і посадка дерев.
2. Прокладення пішохідної доріжки.
3. Вистилання газону. Для цього знадобиться багато машин з землею і налаштований регулярний полив.
4. Створення громадського городу у вертикальних грядках та встановлення невеликої сцени.

Зараз триває збір коштів на весь цей обсяг робіт: активісти збирають кошти небайдужих подолян та киян, співпрацюють з грантодавцями, шукають спонсорів.

Наразі з авторами проекту скверу активно працює компанія "Міста для життя", яка отримала субгрант від 350.org і наразі займається тим, щоб 3 червня влаштувати "День дій", який і пройде в "Самосаду": вони хочуть за 24 години шляхом проведення флешмобів і майстер-класів встановити сонячні батареї і системи збору води на сусдіній будівлі СЕС, полікувати дорослий клен, створити станцію для сортування сміття.

Загалом хочуть зібрати щонайменше 120 тисяч гривень, але на повне облаштування потрібно 200 тисяч.

Нагадаємо, Україна відзначає День вишиванки.