На Рибальскому півострові збудують квартал-переможець архітектурного конкурсу
Фото: конкурс проектів для житлового району (Хмарочос)

На фестивалі PROSTONEBA вибрали переможців конкурсу проектів для житлового району на Рибальскому півострові. 

Про це повідомляє "Хмарочос".

За результатами закритого конкурсу, перше місце в номінації "Архітектурно-просторове рішення кварталу та якірного об’єкту з культурною функцією у житловому районі RYBALSKY" зайняв проект, будівля якого має розсувну сонцезахисну систему.

Архітектори розробили публічний простір, який може взяти на себе функції культурно-розважального центру нового району.

Простір легко трансформується до різних умов: виставки, мультимедійного фестивалю, спортивного парку. Квартал запроектований у вигляді 8-9 поверхової будівлі з дворівневим паркінгом на 188 автомобілів та закритою системою сміттєвидалення.

Друге місце посіла команда архітекторів, яка запропонувала простір, житлова площа якого розташована чотирикутником із культурним центром на першому поверсі. Верхні поверхи будинку заглиблені відносно фасаду.

На розі вулиць розмістили амфітеатр, для проведення культурних заходів. Всередині кварталу за планом розташовано підземний паркінг.

Третє місце зайняв проект дев’яти поверхового будинку з 262 квартирами, оглядовим майданчиком, панорамним ліфтом та галереями на кожному поверсі. Крім того, автори запропонували комерційну модель, яка передбачає відкриття освітніх курсів та подій зі стипендіальними й відкритими навчальними програмами.

На розі вулиць розмістили амфітеатр, для проведення культурних заходів. Всередині кварталу за планом розташовано підземний паркінг.

Нагадаємо, новий Статут Києва з’явиться вже наступного року.