На Подолі знайшли скарб зі срібними монетами (фото)

На території заповідника «Стародавній Київ» археологи знайшли скарб зі срібними монетами. Про це повідомив голова департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк на своїй сторінці в Facebook.

Близько 2 кг срібних монет номіналом 1 рубль, а також 50, 20 і 10 копійок виявили у підвалі знесеної в 70-ті роки XX сторіччя будівлі. Монети, ймовірно, були виготовлені у період від 1817 до 1912 року.

За словами археологів, поки що важко сказати, чому саме вони були закопані. Існує версія, що в сусідній будівлі знаходилось відділення банку, і один з його працівників міг закопати скарб у підвалі.

Співробітники Інституту археології НАНУ припускають, що за часів Української революції до банківських працівників була прикута особлива увага, тому власник міг закопати свій скарб в підвалі, щоб більше вже ніколи до нього не повернутися.

Наразі монети вивчають археологи. Після реставрації їх передадуть в експозиції музею археології Інституту археології НАНУ.

«Абсолютно погоджуюсь з археологами щодо того, що ця знахідка вкотре демонструє важливість археологічних досліджень під час будівництва на території старого міста», — додав Никоряк.

Раніше повідомлялося, що українські історики знайшли в архіві хліб часів Голодомору.