На Печерську відреставрують старовинну церкву і фортецю
Фото: церква Спаса на Берестові

27 липня в Києві пройшла презентація меценатського проекту з реставрації пам'ятки національного значення, яка внесена до списку світової спадщини ЮНЕСКО - церкви Спаса на Берестові, а також благоустрою прилеглої до неї території і території Спаського бастіону Печерської фортеці. 

Про це йдеться в прес-релізі проекту.

Бюджет проекту - 50 млн. грн. Реалізація розрахована на 2 роки, площа ділянки благоустрою - 1,95 га.

Спас на Берестові розташований на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника і є пам'ятником архітектури і мистецтва державного значення, і внесена до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Архітектурна особливість будівлі і його унікальність полягає в тому, що в неї можна на власні очі простежити розвиток і об'єднання майже всіх стилістичних напрямків храмової архітектури України протягом останніх десяти століть.

В інтер'єрі збереглися фрески як XI, так і XVI ст. Крім художньої цінності, Спаська церква має також цінність історичну.

З огляду на високу архітектурну, художню та історичну цінність Спаса на Берестові, і його технічний стан, основним принципом в проекті реставрації стане принцип консервації, спрямований на максимальне збереження пам'ятки.

Проект реалізується за підтримки Міністерства культури України, Київської міської державної адміністрації та Печерської районної адміністрації.

Нагадаємо, у столиці відкриється перший Музей науки.