На учасниць жіночого маршу напали після акції (фото, відео)

Учасниці Маршу за права жінок «Годі терпіти», що відбувся в центрі Києва 8 березня, повідомлять про декілька випадків нападів на них, вчинених представниками праворадикальних сил.

Так, на сторінці маршу в Facebook виклали відео, на якому невідомі чоловіки спочатку почали вимагати від учасниць акції згорнути плакат, який ті тримали. Вочевидь їм не сподобалось «неправильне» зображення тризуба, який є частиною композиції плакату. Коли їхні вимоги проігнорували, чоловіки почали виривати плакат з рук активісток. Ті покликали на допомогу поліцію, але правоохоронці не поспішали втручатися в сутичку.

Один з поліцейських взагалі порадив згорнути плакат, мовляв він провокаційний. Водночас, активістки намагалися пояснити, що зображений на плакаті тризуб є не Державним гербом, а символом «Національних дружин», проте їхні аргументи проігнорували.

Певно, йдеться про ось цей плакат:

Фото: "Українська правда"

Це одна з учасниць маршу повідомила про те, що шестеро невідомих підійшли до них на Майдані Незалежності, схопили її друга та бризнули йому в очі газом з балону. 

Інша активістка виклала фото свого обличчя, облитого зеленкою. 

"Нацики облили зеленкою за участь у жіночому марші", - написала вона.

Як повідомила «Громадському» організаторка акції Олена Шевченко, ще один з нападів стався поблизу КМДА, де і закінчилися акція.

«Напали після закінчення акції. Відомо зараз про мінімум п’ять людей. Поки збираємо інформацію», — розповіла Олена Шевченко.

Організатори маршу закликали всіх, хто постраждав від нападів під час акції або після неї, телефонувати на «гарячу лінію».

Нагадаємо, що 8 березня в центрі Києва відбувалися одразу декілька акцій, присвячених Міжнародному дню боротьби за права жінок.