На столичному заводі 400 ферм добували криптовалюту для бойовиків

На київському заводі «Квазар» добували криптовалюту для фінансування бойовиків. Про це повідомляє «Українська Правда» з посиланням на заяву військового прокурора Анатолія Матіоса.

Під час обшуку на підприємстві правоохоронцям вдалося вилучити 400 ферм для майнінгу. Повідомляється, що прибутки від видобутку криптовалюти зловмисники переказували в «ДНР» і «ЛНР» через електронні гаманці QIWI та Яндекс-гроші, які заборонені в Україні.

«Сьогодні до обіду закінчено низку обшуків у місті Києві, Київській області та Черкасах, за результатами яких була припинена діяльність, пов’язана з використанням обладнання для добування криптовалют, частина коштів з яких через електронні гаманці QIWI та Яндекс-гроші, які офіційно заборонені на територіях України, скеровувалася для фінансування незаконних збройних формувань "ДНР" і "ЛНР" для закупівлі військової екіпіровки, спорядження, зброї та боєприпасів», — сказав Матіос.

Крім того, правоохоронцям вдалося вилучити більше 1000 блоків живлення, понад 100 відеокамер, а також материнські плати, ноутбуки і документи, які «підтверджують перерахування коштів на територію РФ».

Раніше ми розповідали, що скандальний Instagram-акаунт «Київської перепічки» продали за один біткоін.