На мосту Патона з’явиться пересувний відбійник

Незабаром на столичному мосту Патона встановлять систему пересувних відбійників Road Zipper, яка зможе збільшувати або зменшувати кількість смуг руху в тому чи іншому напрямку. Відповідне розпорядження підписав мер Києва Віталій Кличко.

Система перерозподілу транспортних потоків буде складатися з самого пересувного бар'єра і спеціальної машини, яка буде змінювати положення секцій бар’єра в залежності від дорожньої ситуації: більш завантажена частина дороги буде розширюватися, а менш завантажена, відповідно, ставати більш вузькою. Фактично це означає, що в ранкові години пік будуть додані одна-дві смуги в бік центру, а ввечері — у зворотному напрямку.

Встановлення системи пересувних відбійників має підвищити безпеку дорожнього руху на мосту Патона і зменшити там кількість ДТП, зокрема лобових зіткнень на реверсивній смузі.

Аналогічні системи вже встановлені на мосту Теодора Рузвельта у Вашингтоні, мосту Golden Gate в Сан-Франциско, мосту Харбор-Брідж у Новій Зеландії.

Найближчим часом КП «Центр організації дорожнього руху» має приступити до розробки техніко-економічного обґрунтування проекту, а після — визначити підрядника для його реалізації.

Вартість проекту попередньо оцінюється в 1,5 млн грн. Фінансування проекту буде здійснюватися кредитним коштом.

Раніше ми повідомляли, що рух Набережним шосе знову відкрили.