На Міжнародному фестивалі архітектури «CANactions» представлять архітектуру Литви

Фестиваль «CANactions» – це відкрита платформа для комунікації та співпраці між людьми з різних країн та різним професійним досвідом, кожного року її відвідують більш як 3 500 людей. Мета проекту – об’єднувати людей, які прагнуть впроваджувати позитивні зміни в містах, працюючи з невизначеністю та складністю сучасного світу. Програма фестивалю дозволяє сформувати унікальну атмосферу обміну ідей та досвіду: відвідувачам запропоновані не тільки суто професійні лекції та воркшопи, але й відкриті суспільні дискусії та конкурси, а також культурні виставки та кінопокази. 

Загальна статистика CANactions: 12 конкурсів для молодих архітекторів - 8 міжнародних воркшопів - 82 презентації молодих архітекторів - 92 лекції провідних архітекторів - 4 конференції - 4 майстер класи - 77 круглих столів - 3 конкурси ідей - 24 покази фільмів - 3 міжнародні конкурси - 15 виставок.

На уроках майстерності Литву буде представляти архітектор Еляна Архіповайтє, яка вже протягом десятиріччя досліджує можливості розвитку міста.

  • 20.05.2016 – Лекція Еляни Архіповайтє «Політика простору: участь громади у місцевому управлінні»
  • 19.05.2016 - 21.05.2016 - Воркшоп RE: IVAN HONCHAR MUSEUM PLACEMAKING 

Тема воркшопу шанує унікальну локацію, де цього року проходить CANactions 2016. Це Національний центр народної культури Музей ІВАНА ГОНЧАРА, заснований 1993 року на базі приватної колекції Івана Гончара, колекція якого налічує понад 15 тисяч етнографічних та мистецьких одиниць. Метою воркшопа є переосмислення громадського простору на запропонованій території – музею та прилеглої до нього території – та практичне фантазування на тему сучасного музею традиційного одягу та текстилю. «Ми будемо ставити питання, як публічність простору у Києві може мати зв’язок з загальним культурним життям міста. Сприйняття громадського простору постійно змінювалося разом з історією України і зараз ми хочемо запросити зацікавлену сторону Музей Івана Гончара поділитися та обговорити, який зв’язок має музей з громадськими просторами і як вони можуть брати участь у placemaking їхнього міста та середовища проживання», - Еляна Архіповайтє, тютор воркшопу.

Воркшоп з Еляною Архіповайтє організовано в рамках найбільшого спільного міждержавного проекту Литви та України «Литва-Україна. Культурне партнерство 2016». Окрім представлення українській аудиторії різноманітної і багатогранної сучасної литовської культури, проект покликаний укріпити культурні зв’язки, підтримати та сприяти розвитку тісного співробітництва та обміну досвідом між обома державами. Впродовж року українці матимуть можливість ознайомитися з таким проявами литовської культури, як фотографія, архітектурний дизайн, література, музика, театр, мистецтво та мода.

ОРГАНІЗАТОРИ: Міжнародний фестиваль архітектури «CANactions», Інститут культури Литви. 

19 травня - 21 травня
Міжнародний фестиваль архітектури «CANactions»
Музей Івана Гончара
Вул. Лаврська 19, Київ