На міські маршрути Києва виїхала чергова партія нового низькопідлогового громадського транспорту — 8 тролейбусів та 5 автобусів. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив мер Києва Віталій Кличко.
Місто отримало першу партію з 8 одиниць, придбаних згідно з договором між КП "Київпастранс" і ТОВ "Політехносервіс". Загалом столиця має отримати 16 таких машин — наступні 8 одиниць очікуються вже до кінця липня.
На маршрути виїхали також 5 турецьких автобусів. Це фінальна частина великої партії з 85 машин, які закуплені у межах фінансової угоди з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) за масштабним проєктом "Міський громадський транспорт України". Кредитна позика від європейських партнерів склала 18,5 млн євро.
Усі нові транспортні одиниці мають довжину 12 метрів і адаптовані під потреби сучасного мегаполіса. Особливу увагу приділено інклюзивності.
Головні переваги та оснащення нового рухомого складу:
- Низька підлога та зручні пандуси для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
- Салони обладнані потужними системами кондиціонування повітря та ефективного опалення для будь-якої пори року.
- Встановлені камери відеоспостереження всередині салону.
- Сучасні електронні табло та чітке озвучення зупинок для зручної орієнтації пасажирів.
- Тоноване скло, що захищає від сонця, та м'яке енергоощадне LED-освітлення.
Нагадаємо, Київська область отримала десять портативних зарядних станцій для посилення роботи мобільних пунктів підтримки — "Автобусів незламності".
