На Kyiv Art Week мистецтво можна буде послухати та понюхати

Вже 4 травня в столиці відкриється міжнародний форум мистецтва Kyiv Art Week, який об'єднує виставкові проекти, музейні та лекційні програми.

Основною локацією форуму стане арт-ярмарок в комплексі "Торонто-Київ". Він об'єднає 23 галереї з 5 країн світу і проект "Музей приватних колекцій", в рамках якого будуть представлені роботи всесвітньо відомих художників: Пікассо, Індіани, Ліхтенштейну, Хокні. 

Тут же буде розташований і спеціальний проект "Відчуй мистецтво", що порушує головну заборону всіх музеїв: "Мистецтво руками не чіпати!". Більше ніяких "не можна" і "не підходьте". Гості Kyiv Art Week зможуть дізнатися, які на дотик найбільші твори сучасного мистецтва, зіграти музику на електронній роботі Василя Кандинського і навчитися малювати в дусі Пабло Пікассо.

"Ми хочемо запропонувати глядачеві підійти до мистецтва так близько, як це можливо. Тому розміщуємо в спеціальних кубах найрізноманітніші матеріали: написане маслом полотно, графіку, кераміку, навіть яловичий жир. І пропонуємо до них доторкнутися. Так ви дізнаєтеся, які ж на дотик найбільші твори мистецтва — від Ван Гога до Йозефа Бойса. Крім того, ми даємо можливість відчути, в якій атмосфері створювалися роботи: як пахли перці, коли їх писав Девід Хокні, і лілії Вінні Реунова, що відчував Максим Мамсиков, коли писав море, як шумить Нью-Йорк у знаменитій роботи Роберта Індіани LOVE", — говорить організатор Kyiv Art Week Євген Березницький.

Перейнятися атмосферою, в якій народжувалися роботи, також можна буде завдяки навушникам і об'єктам, що передають запахи. А ось на музичній роботі Василя Кандинського, відтвореній творчою групою Playtronica, можна буде навіть зіграти. 

Окрема зона спеціального проекту буде виділена для творчості. Прямо на стіні можна буде покроково намалювати один з натюрмортів в стилі кубізму, а після відправитися на захоплюючу лекцію про історію мистецтва, на якій ви зможете за півгодини розібратися в тому, що таке сучасне мистецтво і чому його варто полюбити.

Нагадаємо, що основними локакіями Kyiv Art Week, що триватиме з 4 до 7 травня, стануть:

  • Бізнес-центр "Торонто-Київ", вул. Велика Васильківська, 100. Kyiv Art Fair. Вартість відвідування — 50 грн.
  • Національний художній музей України, вул. М. Грушевського, 6. Відкриття виставки "Львів. Союзники" 5 травня о 19:00. Вартість відвідування — за умовами музею.
  • Національний музей Тараса Шевченка, бул. Т. Шевченка, 12. Презентація проекту Зінаїди Ліхачової "Міст" 5 травня о 18:00. Вартість відвідування — за умовами музею.
  • Музей історії Києва, вул. Б. Хмельницького, 7. Кураторська екскурсія по проекту Євгена Карася "Київський пейзаж" 6 травня о 14:00. Вартість відвідування — за умовами музею.
  • Музей Ханенків, вул. Терещенківська, 15. Відкриття проекту "Царство флори" 6 травня о 16:00. Вартість відвідування — за умовами музею.
  • Національний музей "Київська картинна галерея", вул. Терещенківська, 9. Проект "Василь Верещагін. Небезпечна подорож довжиною в життя". Вартість відвідування — за умовами музею.

Нагадаємо, що мешканцям столиці покажуть всю красу міста на виставці "Київський пейзаж".