Військове кладовище
Фото: unsplash.com

В Україні створять Національне військове кладовище з меморіалом і музейним комплексом. Відповідний законопроєкт ухвалила Верховна Рада.

Згідно з текстом законопроєкту, меморіальний комплекс з військовим кладовищем мають створити на спеціально відведеній ділянці на території Київської області.

Вінбуде призначений для організації почесних поховань та перепоховань борців за незалежність України у XX столітті, військовослужбовців, які загинули під час виконання бойових завдань, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та осіб, які мають особливі заслуги перед батьківщиною. Поховання будуть відбуватися коштом держбюджету.

"Це буде місце пам’яті й слави героїв, що полягли за Україну — з меморіалом і музейним комплексом", — відзначив колишній голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. 

 Він додав, що в тексті законопроєкту є норма, згідно з якою на військовому меморіальному кладовищі буде заборонено ховати колишніх співробітників КДБ, посадовців КПРС та органів радянської влади.

В Україні святкуватимуть нове свято — День української державності