На Київщині у лісі неподалік Гостомеля відкрили пам’ятник льотчику та підполковнику Геннадію Матуляку, якого називають одним із "Привидів Києва". Рік тому він загинув на цьому ж місці.
Про це повідомили на сторінці 299 бригади тактичної авіації ім. генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова.
Зазначається, що підполковник Матуляк з першого дня брав участь у відбитті російського наступу, знищував ворожі колони на Херсонщині та Миколаївщині.
"Зранку 25 лютого 2022 року на північ від Києва в районі міста Гостомель Геннадій Матуляк знищив колону техніки російських окупантів, але близько сьомої ранку під час повітряного бою російський винищувач влучив у штурмовик Геннадія. Льотчик почав відводити літак, аби захистити село, адже під ним розташувався великий розважальний комплекс. Та після другого влучання літак і пілот спалахнули. Машина впала за кілька кілометрів від села Глібівка Вишгородського району", — йдеться у повідомленні.
Село, куди впав літак, на той момент було окуповане російськими військовими. Пілота поховали місцеві жителі біля місця загибелі. 16 квітня 2022 року його перепоховали у Миколаєві.
Геннадій Матуляк народився 29 квітня 1977 року у селі Мартинівське Вознесенського району Миколаївської області. Понад 20 років керував бойовими літаками: МіГ-29, Л-39 та Су-25. Захиснику посмертно присвоєно звання Героя України.