Прокуратура заборонила будувати музей Революції гідності, — директор музею (оновлено)

Генеральна прокуратура України наклала заборону на будівництво в центрі Києва музею Революції гідності. Про це директор музею Ігор Пошивайло розповів в інтерв’ю «Громадському радіо».

За його словами, 4 липня департамент спецрозслідувань Генпрокуратури видав музею припис про заборону будівництва на вулиці Інститутській меморіалу Героїв Небесної сотні та музею Революції гідності.

«Фактично постанова забороняє будь-які дії: від зміни об’єктів, заборони знесення малих архітектурних форм до заборони насаджень», — сказав Пошивайло.

Оновлення. Пізніше керівник Департаменту спецрозслідувань Сергій Горбатюк розповів про те, що заборона на будівництво музею і меморіалу в центрі Києва діятиме впродовж 2-3 місяців, тобто поки тривають слідчі експерименти. Про це повідомляє «Укрінформ».

«Будувати музей не забороняли. Тимчасово, до завершення слідчих експериментів, прокурор видав заборону на зміну ландшафту», — сказав Горбатюк.

Нагадаємо, що в червні міжнародне журі обрало проект, за яким побудують Музей Революції гідності в центрі Києва. Переможцем відкритого конкурсу став проект під назвою «Штурм пагорба» авторства німецьких архітекторів Яна Кляйхуса і Йоханеса Кресснера.

Ще раніше, у лютому, визначили, за яким проектом побудують меморіал Героїв Небесної сотні. В цьому конкурсі перемогли українські архітектори Ірина Волинець і Марія Процик.