На Чорнобильській АЕС відновлено електропостачання – МАГАТЕ

На Чорнобильській АЕС відновлено електропостачання, повідомило МАГАТЕ у Twitter.

"Україна повідомила МАГАТЕ, що знову було відновлено зовнішнє електропостачання на Чорнобильську атомну електростанцію після того, як лінія електропостачання була ще раз пошкоджена окупаційними військами, - йдеться в повідомленні.

24 лютого внаслідок російського збройного нападу всі об'єкти ЧАЕС, розташовані в зоні відчуження, взяли під контроль російські війська. 9 березня в результаті ворожих дій окупантів було повністю знеструмлено Чорнобильську АЕС. Того ж дня Україна інформувала Міжнародне агентство з атомної енергії про те, що ЧАЕС була відключена від електромережі і втратила зовнішнє електропостачання. Українська сторона 9 березня заявила, що на відновлення електропостачання є 48 годин.

11 березня Чорнобильську АЕС вдалося забезпечити додатковим запасом дизельного палива для дизельних електростанцій, що забезпечують аварійне електроживлення сховищ відпрацьованого ядерного палива. 13 березня на Чорнобильській АЕС відновлено електропостачання. Системи охолодження відпрацьованих ядерних збірок знову змогли працювати у штатному режимі, не від резервного живлення. Але наступного дня лінія електропостачання була ще раз пошкоджена російськими окупантами.

Спротив російській окупації, день 20