На 7 напрямках відкривають гуманітарні коридори: список маршрутів

Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила про сім "зелених коридорів" для евакуації населення. Гуманітарні коридори будуть відкриті за наступними маршрутами: 

Тростянець — Полтава

За маршрутом: Тростянець - Суми - Голубівка - Вільшана - Недригайлів - Коровинці - Ромни - Андріяшівка - Лохвиця - Лубни - Полтава. Зазначається, що люди поїдуть частково на автобусах, частково на власному транспорті.

Краснопілля — Полтава

За маршрутом: Краснопілля - Верхня Сироватка - Суми - Голубівка - Вільшана - Недригайлів - Коровинці - Ромни - Андріяшівка - Лохвиця - Лубни - Полтава. Люди частково поїдуть на автобусах, частково на особистому транспорті.

Суми — Полтава

За маршрутом: Суми - Голубівка - Вільшана - Недригайлів - Коровинці - Ромни - Андріяшівка - Лохвиця - Лубни - Полтава. З Сум люди виїдуть на особистому транспорті, а з Полтави будуть відправлені автобуси для вивозу людей, які не мають особистого транспорту.

Маріуполь — Запоріжжя

За маршрутом: Маріуполь - Портовське - Мангуш - в обхід Нікольське - Республіка - Розівка - Більмак - Пологи - Оріхів - Запоріжжя. З обов'язковим розмінуванням по всьому маршруту.

Волноваха — Покровськ

За маршуртом: Волноваха - Валер'янівка - Новоандріївка - Кирилівка - Вугледар - Покровськ.

Ізюм — Лозова

За маршуртом: Ізюм - Мала Комишеваха - Барвинково - Близнеци - Лозова. Автобуси для евакуації будуть їхати з міста Лозова

Буча, Бородянка, Ірпінь, Гостомель — Київ

За маршуртом: Стоянка - Білгородка - Київ. Для евакуації людей будуть направлені автобуси з міста Київ

"Хочу повідомити про те, що на захопленій збройними силами РФ Чорнобильській атомній електростанції була пошкоджена спеціальна лінія електропередач, в результаті чого знеструмленими залишился енергоблоки. Ми вимагаємо негайно допустити ремонтну бригаду для ліквідації пошкоджень і просимо світову спільноту сфокусувати свою увагу саме на цій проблемі", — заявила Верещук.

Вона також закликала окупантів допустити проїзд спеціальної техніки та ремонтрої бригади для ліквідації пошкодження на газовій магістралі Донецьк — Маріуполь. Зараз там без тепла залишилися більше мільйона людей в містах Маріуполь, Бердянськ та інших.