МОЗ очікує на спалахи ботулізму в Україні

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун направила в міжнародні організації лист з проханням надати Україні в якості гуманітарної допомоги сироватку від ботулізму. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

У міністерстві очікують на сезонний спалах ботулізму в Україні. Гуманітарні вантажі були єдиним шляхом забезпечити громадян України специфічними сироватками в разі потреби. У жовтні минулого року Міжнародний комітет Червоного Хреста доставив в Україну 150 доз, які були розподілені між регіонами.

«У цьому році Україна вперше на національному рівні закупить сироватки, серед яких сироватка проти ботулізму. До 2018 року закупівля сироваток здійснювалася за кошти обласного чи місцевого бюджетів, однак через відсутність реєстрації з 2014 року в Україні сироватка відсутня», — йдеться в повідомленні МОЗ.

Відзначається, що з початку 2018 року в Україні було зафіксовано 39 випадків захворювання на ботулізм, в результаті яких отруїлися 45 осіб, а четверо людей померли.

Також в МОЗ розповіли, що ботулізм — це харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини. Ботулізм може призвести до тяжких наслідків. Водночас ботулізму у більшості випадків можна уникнути, дотримуючись простих харчових правил. Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування — м’ясо, риба, рідше овочі. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином.

Раніше повідомлялося, що в Україні заборонили болгарську вакцину проти туберкульозу.