МОЗ хоче підвищити відповідальність за відмову від вакцинації

Міністерство охорони здоров'я ініціюватиме зміни в законодавстві, щоб передбачити додаткову відповідальність за відмову від вакцинації.

Про це повідомила голова відомства Уляна Супрун, передає «Українська правда».

За її словами, потрібно внести зміни до законів, які регламентують питання вакцинації, і посилити відповідальність за відмову від вакцинації.

«Як це зроблено в усьому цивілізованому світі», - додала Супрун.

За даними МОЗ, нинішній спалах захворюваності на кір виник через те, що в 2016 році охоплення вакцинацією було нижче 50%. Однак, як зазначила Супрун, зараз ситуація з вакцинацією вирівнюється. Так, в 2017 році вакцинація була на високому рівні та охоплювала більше 85%, а після спалаху захворювання в 2018 році тільки в столиці за один тиждень на вакцинацію прийшли 11,5 тис. дітей.

Станом на початок року в установах охорони здоров'я в наявності було 516 тисяч доз вакцини. У квітні та жовтні очікуються поставки ще до 1 мільйона доз.

«Ще раз хочу наголосити на якості вакцин. Це є бельгійська вакцина, яка є прекваліфікована ВООЗ», - запевнила Супрун.

За даними Центру громадського здоров'я, за 2 тижні 2018 року (станом на 14 січня) захворіли 1 285 осіб, серед них 429 дорослих та 856 дітей. Найбільший рівень захворюваності спостерігається в Івано-Франківській (275 випадків захворювання), Чернівецькій (274 випадки), Закарпатській (194 випадки) і Одеської (157 випадків) областях.

З початку спалаху кору в Україні від цього захворювання померло вже 8 людей. Останній смертельний випадок був зафіксований 18 січня. Померла дитина, яка не була вакцинована.

За 12 місяців 2017 року, згідно з даними Центру громадського здоров'я, в Україні було зареєстровано 4782 випадки захворювання на кір, серед них 1292 дорослих і 3490 дітей.

Нагадаємо, що раніше в МОЗ розповіли, звідки в Україну прийшов кір.