"MIRAS. Спадщина": у Києві відкрилася виставка про культуру кримських татар
Фото: mkip.gov.ua

31 жовтня у Києві відбулося відкриття виставки про культуру кримських татар "MIRAS. Спадщина".

Про це повідомили на сайті МКІП.

Виставка відкрилась у Скарбниці Національного музею історії України. На відкритті був присутній Міністр культури України Олександр Ткаченко.

 "MIRAS. Спадщина"Він наголосив, що виставку відкрито попри обстріли рф.

Крим — це Україна. Кримські татари — корінний народ України. Сьогодні ми маємо унікальну можливість доторкнутися до речей, які характеризують історію, мову й культуру кримськотатарського народу.

Мета виставки — показати культуру кримських татар, яка вибудувала власну ідентичність та самобутність в унікальному етнічному мереживі Криму.

"MIRAS. Спадщина".Міністр культури зауважив, що український і кримськотатарський народи об'єднує спільна біда, а саме ворог, який постійно принижував, забороняв та намагався применшували значення інших культур. 

"MIRAS. Спадщина".На виставці представлена колекція предметів кримськотатарського ювелірного мистецтва й побуту XIX – початку XX століть. Це і срібні жіночі пояси та топеліки, срібні футляри для Корану, чоловічі амулети, традиційний одяг кримських татар, зразки вишивки золотом.

"MIRAS. Спадщина"У експозиції представлені предмети із приватних колекцій Есми Аджієвої, Віталія Проволовського та Ельміри Сеіт-Аметової. Виставка втілюється в межах проєкту ГО "Алєм".

Виставка працює з вівторка по неділю з 10:00 до 17:00 та триватиме до 30 червня 2023 року.

Адреса музею: вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Національного заповідника "Києво-Печерська лавра").

Раніше ми писали, що Український інститут запустив безкоштовний онлайн-курс про історію Криму.

У Києві відкрили фотовиставку "Маріуполь. Де ти?.."