МОЗ розширив перелік безкоштовних ліків

Міністерство охорони здоров’я України розширило список ліків, вартість яких підлягає відшкодуванню державою в повному обсязі або частково. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

Зміни в реєстр лікарських засобів за програмою «Доступні ліки» були затверджені наказом № 177 від 5 лютого 2018 року. В оновлений реєстр увійшли 239 препаратів, 47 з яких є безкоштовними.

«Завдяки новому механізму ціноутворення (додаткові 5 днів для фармкомпаній для зниження своїх цінових пропозицій) список безкоштовних препаратів вдалося розширити додатково на 13 найменувань. У новому переліку вже міститься 47 препаратів, які на 100% будуть відшкодовуватися державним коштом», — кажуть в МОЗ.

Зараз реєстр налічує 239 препаратів від 48 виробників, 18 з яких — це українські виробники і 30 — зарубіжні. Ознайомитися з реєстром можна за посиланням.

Для того щоб придбати препарати за програмою «Доступні ліки», потрібно звернутися до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти в аптеку, яка бере участь в програмі, і забрати вибрані ліки.

Нагадаємо, що в столиці презентували онлайн-платформу для підготовки до ЗНО.