Межигірський притулок для лебедів — місце порятунку та реабілітації птахів, припиняє прийом нових підопічних.
Про це повідомила Kyiv Animal Rescue Group. Причиною стала несподівана відмова адміністрації Національного парку "Межигір'я" продовжити співпрацю з притулком.
Заснований у 2016 році притулок став єдиним в Україні місцем, де лебеді, що потребують допомоги, могли отримати кваліфікований догляд та реабілітацію.
Завдяки розташуванню на шляху міграції лебединих зграй, багато птахів після одужання поверталися в дику природу.
"За рік тільки наша команда привозила туди 50+ лебедів, також птахи їхали туди з усієї країни", — розповіли в Kyiv Animal Rescue Group. — Деякі, навіть повністю одужавши, лишалися там, бо їх годували та доглядали. Водойми, що не замерзають взимку, унікальне розташування — все це робили Межигірський притулок для лебедів унікальним місцем".
Зазначається, що закриття притулку ставить під загрозу життя поранених та хворих лебедів. Інші притулки України, такі як "Садиба Нюшанік" та Центр порятунку диких тварин, не мають достатньо місця для утримання великої кількості цих птахів.
"Тому, на превеликий жаль, у випадку якщо національний парк Межигір'я не змінить свою позицію, порятунок лебедів може бути повністю припинено, а птахи, що зазнали поранень, травм чи хвороб, будуть приречені на загибель", — наголошують в Kyiv Animal Rescue Group.
UPD Лебеді в Межигір'ї залишаться під належною опікою та доглядом. Про це інформує Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
Сьогодні провели нараду з адміністрацією парку-пам’ятки “Межигір’я” щодо подальшої підтримки та догляду за тваринами, зокрема лебедями. Також перспективи розвитку та розширення притулку для лебедів обговорили із його засновником. Крім того, завтра, 27 лютого, об 11:00 зоозахисників запрошують до “Межигір'я” для спільного напрацювання подальших кроків і вдосконалення догляду за тваринами у парку-пам’ятці.
“Міністерство наголошує: притулок повинен продовжити роботу, птахи й надалі отримуватимуть усю необхідну допомогу. Ситуація перебуває під особливим контролем”, — йдеться у дописі.
Парк-пам’ятка повинен забезпечити належний догляд за всіма тваринами, зокрема лебедями, а також надаватиме реабілітаційну допомогу пораненим і ослабленим тваринам.
Нагадаємо, у столичному зоопарку оновлюють акватераріум, в якому живуть тварини з постраждалих регіонів України