На метро "Героїв Дніпра" будують вже четвертий торговельний центр
Проект нового ТРЦ . Фото: my-obolon.kiev.ua

На території біля станції метро "Героїв Дніпра" будують вже четвертий торгово-розважальний центр. Про це повідомляє "Сегодня".

Кілька днів тому поруч з будинком номер 30 по вулиці Героїв Днепра почалося будівництво торгового центру. Це вже четвертий ТРЦ у радіусі півкілометра.

Судячи з паспорту об'єкту, що будується, на цьому місці "виросте" п'ятиповерховий комплекс площею 1814 кв. м з вивіскою "Будинок побуту". Таким чином, в районі станції метро буде чотири торгово-розважальних центри, два ринки, а також п'ять супермаркетів.

"Подібне відбувається, тому що у Києва немає Генплану розвитку міста. Його не затверджують, тому що він невигідний забудовникам. На Оболоні — це особливий випадок. Торгових центрів там дійсно дуже багато. І їх власникам потрібно думати, як утриматися на ринку, щоб уникнути банкрутства", — вважає експерт з нерухомості Віктор Несін.

В Оболонській районній адміністрації заявляють, що вони не видають дозволів на будівництво, подібні рішення приймаються в Київраді, і в РДА вплинути на це ніяк не можуть.

"У нас ніхто не питає, потрібні в районі торгові центри чи ні. Землевідведення під них видавала Київрада кілька років тому, забудовники отримали дозвіл на будівельні роботи від ДАБК. Ми вплинути на ситуацію ніяк не можемо. Можу вас запевнити, що район забезпечений торговими центрами на 200% з розрахунку на душу населення, і нові тут не потрібні", — пояснив голова Оболонської РДА Олександр Цибульщак.

У Київраді, в свою чергу, пояснюють ситуацію тим, що місця під торгові центри виділялися відповідно до старого Генерального плану, і міська влада не бачить проблеми в засиллі торгових центрів.

"Земля під торгові центри виділялася раніше, в рамках старого Генплану, теперішня київська влада землю під будівництво комерційної нерухомості не виділяла, — запевнив журналістів радник мера Києва Дмитро Білоцерківець. — Я особисто не бачу в цьому проблеми. Нові торгові центри — це нові робочі місця для киян. Що ж стосується їхньої великої кількості, то це конкуренція. Якщо їх будують так близько один до одного, то власники повинні розуміти, що це великий ризик і їм доведеться конкурувати на ринку або закриватися".

Раніше повідомлялося, що на Оболоні з'явиться новий круглий сквер.