На реставрації парку "Позняки" розтратили майже мільйон гривень — двом посадовцям "Київзеленбуду" повідомили про підозру.
Про це інформує пресслужба поліції Києва.
Так, у 2024 році комунальне обʼєднання оголосило тендер на "Капітальний ремонт підпірної стінки в парку "Позняки", що у Дарницькому районі. Переможцем закупівлі стала фірма-підрядник із ціновою пропозицією майже 3,4 млн грн.
Заступник гендиректора з питань капітальних вкладень, залучивши до схеми підлеглого — начальника відділу інженерного супроводження та технічного нагляду, — склали та підписали акти приймання виконаних будівельних робіт, хоча частина з них фактично не проводилася.
На рахунок підрядника безпідставно перерахували більше 928 тисяч гривень.
"Слідчі повідомили колишньому посадовцю «Київзеленбуду» про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України — розтрата чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах, а його підлеглому про підозру у пособництві за ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України", — розповіли правоохоронці.
Обом фігурантам загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною дальність строком до трьох років та з конфіскацією майна.
Наразі слідчі встановлюють інших осіб, причетних до незаконної схеми.
"Наш Київ" також вже повідомляв, що впродовж грудня 2025 року — лютого 2026-го у столиці до медзакладів звернулося 6169 громадян. Причиною травмувань цих людей стала неналежна обробка тротуарів і доріг засобами проти ожеледиці. Вулиці, де травмувалися містяни, обслуговують комунальні підприємства, відтак 9 керівників столичних КП отримали підозри.
