Майже 40% українців досі залишаються без роботи через війну — опитування
Фото: unsplash.com

Українці поступово повертаються до роботи, проте близько 40% наших співгромадян досі не можуть працювати через російську військову агресію. Про це свідчать результати опитування групи "Рейтинг", проведеного 26 квітня.

Так, 59% респондентів, які мали роботу до повномасштабної війни, продовжують працювати й зараз. У березні таких людей було лише 46%. Також з 23% до 32% зросла кількість людей, які працює у звичному режимі. Ще 24% опитаних працюють частково або віддалено, а 3% — почали працювати на новій роботі.

Зберегли роботу або продовжують працювати більшою мірою мешканці західних та центральних областей (близько 60%). На півдні країни працюють 52% респондентів, а на сході — близько 40%. Зараз спостерігається поступове відновлення зайнятості у центрі, на півдні та на сході. А на заході ситуація з роботою стабілізувалася це на початку квітня.

При цьому 39% респондентів, які мали роботу до війни, досі не працюють. Однак цей показник поступово зменшується. Так, у березні таких людей було 53%, а на початку квітня — 41%. 

Трохи більш ніж половина опитаних (54%), що втратили роботу через війну, налаштовані оптимістично та вірять, що зможуть повернутися на попереднє місце праці. Ще 40% у це не вірять. Найбільш депресивні настрої з цього приводу — серед мешканців сіл, людей старшого віку та жінок. 

Дві третини опитаних, що залишились без роботи, готові шукати нову. При цьому 58% респондентів не проти перекваліфікуватися на іншу професію, а 49% – не проти працювати в іншому регіоні. Свій фах та місце роботи в основному готові змінити мешканці східних регіонів. 

П'ята частина (20%) опитаних відповіли, що їм вже довелося змінити місце проживання. Найбільше тих, хто був змушений покинути свій регіон, — у східних областях (58%) та серед молоді (33%). 

Від початку квітня трохи поменшало тих, хто планує повернутися додому найближчим часом — з 29% до 22%. Але стало більше людей, які планують повернутися, але трохи пізніше — цей показник зріс з 24% до 31%. Майже не змінилася кількість опитаних, які планують повертатися тільки після завершення війни — 43%. 

Опитування проводилось 26 квітня методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера серед мешканців України віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність — 1000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%. 

60% двомовних українців хочуть перейти виключно на українську найближчим часом, - соцопитування