Людям у зоні бойових дій будуть безкоштовно роздавати продукти
Фото: freepik.com

В українських містах, які опинилися в оточенні або на лінії бойових дій, людям будуть безкоштовно роздавати ключові соціальні продукти. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Він розповів, що був сформований перелік ключових соціальних продуктів: від круп та зерна до консервів та олії. Міністерство розвитку громад та територій щоденно формує перелік міст, куди ці продукти треба доставити. 

Військові місцеві адміністрації подаватимуть заявки, скільки потрібно продуктів для кожного з таких міст. А "Укрзалізниця" закуповує продукти та у співпраці з Гуманітарним штабом розвозить їх по регіонах. Уряд вже виділив перевізнику 18 млрд грн на реалізацію цього та інших завдань.

"Ми не можемо допустити, аби українці залишилися без їжі, тому держава буде напряму закуповувати в українських виробників ключові соціальні продукти", — заявив очільник уряду.

Щодо доставки в тимчасово окуповані населені пункти, то, за словами Шмигаля, до неї будуть залучати міжнародні гуманітарні організації.

Прем’єр-міністр додав, що відповідна програма також стимулюватиме розвиток власного українського виробництва продуктів, а харчова промисловість зараз стає одним із ключових секторів економіки.

Спротив російській окупації, день 23