"Літаючу тарілку" на "Либідській" може поглинути торговий центр

Кияни побоюються, що знаменита "літаюча тарілка" поруч зі станцією метро "Либідській" може зникнути. Про це повідомляє "Сегодня".

Занепокоєння городян викликано тим, що впритул до будівлі Інституту науково-технічної експертизи та інформації (УкрІНТЕІ), частиною якої є шедевр радянського модернізму, будується черговий торгово-розважальний центр. Кияни припускають, що ТЦ може поглинути унікальний об'єкт, перетворивши його в ресторан або магазин.

На сайті Київради навіть з'явилася петиція, в якій жителі столиці вимагають зупинити знищення знаменитої "Тарілки". На момент виходу публікації петицію підписали тисячі вісімсот сімдесят дев'ять чоловік. Для розгляду її столичною владою необхідно 10 тисяч підписів.

Як з'ясували журналісти, влітку частину будівлі інституту разом з "літаючою тарілкою" було передано на 50 років в оренду забудовнику ТРЦ, який повинен реконструювати 16-поверхову будівлю і облаштувати там перший в Україні музей науки для дітей і молоді.

Згідно з проектом ТРЦ, "Тарілку" і частину інституту повинні вписати в нову споруду. Журналістів запевнили, що ніяких бутіків і ресторанів в унікальному об'єкті не з'явиться.

"Приміщення, які здаються в оренду міністерством, повинні використовуватися тільки для освітніх цілей. Наприклад, в них можуть бути книжкові або конструкторські магазини, школи по вивченню іноземних мов, а в самій "Тарілці" проходити конференції або музичні фестивалі. Все це є в договорі ", — розповів Оксен Лісовий, директор Малої академії наук, що займається створенням музею.

Відкриття торгово-розважального центру заплановано на листопад наступного року. Роботи обійдуться в 150 млн гривень.

Раніше повідомлялося, що за дев'ять місяців 2017 року в Києві не було відкрито жодного нового торгового центру.