В Києві активно рекламують українську мову (фото)

В Києві почалася "лагідна українізація" міста. Мешканців активно закликають спілкуватися, читати та писати українською мовою. Про це повідомляє "Вечірній Київ".

Так, ініціатива "Україномовний Київ" запровадила проект "Жити в Києві — це ...", для якого були разроблені дотепні плакати для білбордів та сітілайтів. На плакатах є, наприклад, такі слогани: "Жити в Києві — це "фейсбучити" українською", "Жити в Києві — це перекладати Київ як Kyiv" та інші.

"Є дві причини, чому людина вирішує розмовляти українською: якщо її змушують або якщо вона сама захоче. Простіше зробити так, щоб вона захотіла. Саме для цього й робиться така соціальна реклама", — пояснює співзасновник проекту Володимир Наконечний

Крім "Жити в Києві — це ...", є ще проект "Безкоштовні курси української мови", який працює вже кілька років і охоплює 20 міст. Тільки в цьому році на вивчення української мови подали заявки 1670 осіб, з них в столиці — 1012.

Осередком мовних ініціатив став "СловОпис" — відомий просвітницький суспільно-культурологічний онлайн-проект, створений викладачами та студентами Київського університету імені Бориса Грінченка. Він займається поширенням української мови в Україні.

Нагадаємо, що в Берліні з'явився україномовний туристичний маршрут.