![](https://api.nashkiev.ua/img-srv/image/width=860,quality=85/media-storage/11_2017/47fdf166a639f5d5.jpg)
В Києві почалася "лагідна українізація" міста. Мешканців активно закликають спілкуватися, читати та писати українською мовою. Про це повідомляє "Вечірній Київ".
Так, ініціатива "Україномовний Київ" запровадила проект "Жити в Києві — це ...", для якого були разроблені дотепні плакати для білбордів та сітілайтів. На плакатах є, наприклад, такі слогани: "Жити в Києві — це "фейсбучити" українською", "Жити в Києві — це перекладати Київ як Kyiv" та інші.
![](https://api.nashkiev.ua/img-srv/image/width=860,quality=85/media-storage/11_2017/030915a5ff32a2b5.jpg)
![](https://api.nashkiev.ua/img-srv/image/width=860,quality=85/media-storage/11_2017/7243541cfb33e3d8.jpg)
![](https://api.nashkiev.ua/img-srv/image/width=860,quality=85/media-storage/11_2017/ea28bd01f2482369.jpg)
![](https://api.nashkiev.ua/img-srv/image/width=860,quality=85/media-storage/11_2017/bdf8eb055737e9ce.jpg)
![](https://api.nashkiev.ua/media-storage/11_2017/9d468a4e60eb7421.png)
![](https://api.nashkiev.ua/media-storage/11_2017/a4ffb4f9de9cc8b0.png)
![](https://api.nashkiev.ua/media-storage/11_2017/0bb3bb66f5e4e012.png)
"Є дві причини, чому людина вирішує розмовляти українською: якщо її змушують або якщо вона сама захоче. Простіше зробити так, щоб вона захотіла. Саме для цього й робиться така соціальна реклама", — пояснює співзасновник проекту Володимир Наконечний
Крім "Жити в Києві — це ...", є ще проект "Безкоштовні курси української мови", який працює вже кілька років і охоплює 20 міст. Тільки в цьому році на вивчення української мови подали заявки 1670 осіб, з них в столиці — 1012.
Осередком мовних ініціатив став "СловОпис" — відомий просвітницький суспільно-культурологічний онлайн-проект, створений викладачами та студентами Київського університету імені Бориса Грінченка. Він займається поширенням української мови в Україні.
Нагадаємо, що в Берліні з'явився україномовний туристичний маршрут.