Кулеба розповів, чи буде 24-годинне перемир'я для вирішення гуманітарних питань

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба сьогодні провів переговори з очільником російського МЗС Лавровим за посередництва Туреччини. Це була перша зустріч на урядовому рівні від початку повномасштабної війни Росії проти України.

Із брифінгу міністра Кулеби за результатами перемовин стало відомо, що прогресу по перемир‘ю немає.

Два важливих питання щодо організації гуманітарного коридора та 24-годинного перемир'я для вирішення гуманітарних питань, не узгоджено.

За словами Кулеби, Україна запропонувала гуманітарний коридор з та до Маріуполя, а також режим припинення вогню щонайменше на добу, аби вирішити гуманітарні проблеми цивільних. Російська сторона на це не погодилася.

"Я готовий продовжувати перемовини", — додав міністр.

Він також сказав, що Україна не може зупинити війну, якщо країна-агресор не хоче цього робити.

"Сьогодні я почув, що припинення вогню можливе, якщо Україна виконає умови Путіна. Однак Україна не здається. Ми шукатимемо дипломатичні рішення, а поки цього не досягнуто, будемо захищати людей від російської агресії", — додав він.

Також стало відомо, що під час перемовин Лавров порушив тему ядерної безпеки.

"Я відповів, що до приходу військ РФ з українськими АЕС все було в порядку. Те, що вони кажуть, що в Україні нібито розробляють ядерну зброю — брехня. Найкраще, що Росія може зараз зробити — вивести своїх військових з українських АЕС. Тоді все буде нормально", — сказав Кулеба.

Тож, як сказав міністр, припинення вогню прив’язане РФ до вимог Путіна. Україна не буде здаватися. Формат переговорів у Туреччині може мати продовження, якщо російська сторона буде готова до предметної розмови, а не до повторення пропагандистських штампів.

Нагадаємо, опівночі 10 березня окупанти нанесли авіаційний удар у місті Коростень Житомирської області. Снаряд впав на територію з будівлею та станцією технічного обслуговування авто. Внаслідок вибухів загинула одна людина.