Крейсер «москва» тепер культурна спадщина України

Ще тиждень тому крейсер «москва» був флагманом російського флоту, а зараз став номером 2064 у реєстрі української підводної культурної спадщини. Про це повідомили у Міністрестві оборони України.

«За 80 миль від Одеси, знаменитим крейсером і найбільш затонулим об’єктом дна Чорного моря можна буде милуватися, особливо не занурюючись», - йдеться у повідомленні. 

У Міністерстві наголошують, що крейсер законно можна вважати власністю нашої держави. Тому його поставили на облік у Національному військово-морському музеї.

«Відповідно до Конвенції ЮНЕСКО, усі сліди людської діяльності на дні Чорного моря, в межах економічної діяльності нашої держави є власністю України!» – зазначили у відомстві. 

У Музеї розповіли, що підіймати крейсер не збираються, адже «це приблизно як 14-поверховий житловий будинок». Проте для дайвінгу затонула «москва» буде надцікавим об‘єктом. 
 

 

🔥 Ракетний крейсер «москва» був флагманом російського флоту, а став номером 2064 у реєстрі підводної культурної спадщини України! За 80 миль від Одеси, знаменитим крейсером і найбільш затонулим об’єктом дна Чорного моря можна буде милуватися, особливо не занурюючись! ❗️Відповідно до Конвенції ЮНЕСКО, усі сліди людської діяльності на дні Чорного моря, в межах економічної діяльності нашої держави є власністю України! 🎥Кореспонденти Військове телебачення України дізналися, який корабель реєструють під номером - 2065: #stoprussia #народна_війна

Posted by Міністерство оборони України on Thursday, April 21, 2022

Наразі відомо, що крейсер знаходиться на 45-50-метровій глибині.

Нагадаємо, 13 квітня стало відомо, що наші захисники підбили російський корабль ракетами «Нептун». Згодом через серйозні ушкодження крейсер потонув разом з частиною екіпажу.