Кузьма та Нємцов: в Києві затвердили нові назви для вулиць і скверів

Сьогодні, 15 листопада, Київрада підтримала нові назви для декількох столичних вулиць, скверів та однієї площі. Про це повідомляє прес-служба Київради.

Так, столичні депутати прийняли рішення назвати безіменний сквер на вулиці Василя Порика, 7-9 на масиві Виноградар іменем співака Кузьми Скрябіна.

«Ми з виноградарцями очікували цього фінального рішення майже рік, відколи ініціатива офіційно була подана в комісію найменувань. У нас є безпосередня географічна прив’язка: Кузьма Скрябін мешкав на масиві Виноградар, неподалік від скверу, а його родина і зараз проживає тут. Фактично мешканці знали його не просто, як популярну зірку, а як сусіда», — розповів депутат Київради Олексій Окопний.

Зараз у сквері завершується останній етап капітального ремонту: облаштування поливу, зовнішнього освітлення та пішохідних доріжок довкола.

Окрім того, депутати підтримали рішення щодо найменування скверу на розі вулиць Сурикова та Повітрофлотського проспекту іменем російського опозиційного політика Бориса Нємцова, якого вбили в середмісті Москви в лютому 2015 року. Відзначимо, що поряд з цим сквером розташоване посольство Росії.

Також депутати перейменували такі вулиці та провулки:

  • вул. Невську — на вул. Нивську (Шевченківський р-н);
  • вул. Желябова — на вул. Марії Капніст (Шевченківський р-н);
  • пров. Баумана — на пров. Фузиків (Шевченківський р-н);
  • вул. Кіровську — на вул. Старицької-Черняхівської (Святошинський р-н);
  • вул. Сабурова — на вул. Сержа Лифаря (Деснянський р-н);

Окрім того, нову назву отримала площа Червона Пресня у Подільському районі. Відтепер вона — Щекавицька. З відповідною ініціативою виступила місцева громада, адже площа розташована переважно вздовж вулиці Щекавицької.