Комітет ВР ще не підтримав петицію щодо медичного канабісу: чому так сталося

Напередодні ми, посилаючись на «Громадське», повідомили про те, що Комітет Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин на своєму засіданні підтримав петицію щодо законодавчого врегулювання використання канабісу в медичних та наукових цілях.

Проте сьогодні стало відомо, що насправді комітет засідав у неповному складі й кворуму для підтримки петиції не було. Тому члени комітету офіційно не голосували.

Про це розповідається «Громадське» з посиланням на члена комітету Георгія Логвинського. Він зазначив, що петицію підтримали троє присутніх депутатів. Утім, вони не голосували, на засіданні не було кворуму, для якого треба щонайменше 5 присутніх з 9.

«Ми підтримали, але не голосували», — сказав Логвинський.

Він додав, що на засідання не прийшли члени комітету, які, за його словами, підтримують петицію. І додав, що не сумнівається у схвальному голосуванні за петицію, коли буде кворум.

Повторно петицію мають розглянути цього або наступного тижня.

«Офіційні рішення можливі при наявності кворуму. Всі присутні члени комітету підтримали петицію. Це і Суслова, і Логвінський, і Немиря. Якби був кворум — це була би більшість. Сьогодні це питання мають знову підняти серед членів Комітету, після чого буде надане офіційне рішення», — пояснили виданню «Заборона» у секретаріаті.

За підсумком обговорення було вирішено створити робочу групу за участі народних депутатів-членів різних профільних комітетів ВРУ та експертів для розробки відповідного законопроекту, провести круглий стіл або комітетські/міжкомітетські слухання з цього питання.

Також було запропоновано звернутися до Кабміну з проханням розглянули можливість внесення змін до переліку «наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», відповідно до якого використання канабісу в Україні заборонене навіть у медичних та дослідницьких цілях.

Нагадаємо, що петицію щодо легалізації медичного канабісу створили на сайті Верховної Ради парламенту 30 січня цього року. За досить короткий час вона набрала необхідні 25 тисяч підписів.

Використання канабісу в медицині підтримала і в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, зазначивши, що це є нормальною світовою практикою.