Іван Брест
Фото: facebook.com/viachorka

У боях під Лисичанськом загинув Іван Марчук з позивним "Брест", що був командиром білоруського батальйону "Волат" полку Кастуся Калиновского ВСУ. Про це повідомили в полку. 

Там розповіли, що 26 червня батальйон "Волат" брав участь у стримуванні танкового прориву окупантів у районі Лисичанська. Невелика група бійців розпочала бій з силами ворога, що переважали. Після кількох годин бою їм вдалося відкинути сили окупантів та підбити їхню техніку з ручних протитанкових засобів. В батальйоні ж отримав незначне поранення тільки один боєць.

Проте ворог розпочав другу хвилю атаки, кинувши на білоруських бійців значні сили, і ті почали відступати. Проте не здалися та спрямували артилерію проти живої сили та техніки ворога. На жаль, в якийсь момент зв'язок з воїнами перервався.

"Можна з упевненістю сказати, що завдяки особистому героїзму та самопожертві наші білоруські хлопці змогли зупинити наступ танкової колони, тим самим давши можливість безпечно відвести основні сили ЗСУ в цьому напрямку", — кажуть у полку Калиновского. 

В перші дні після бою було незрозуміло, що сталося з деякими бійцями батальйону. Полк Калиновского зберігав тишу, що не нашкодити воїнам, якщо ті потрапили у полон. Тепер же стало достеменно відомо, що командир батальйону "Волат" Іван "Брест" загинув у бою, виконуючи свій обов’язок.

Брест став на захист України з перших днів російської агресії та стояв у витоків створення полку Калиновского. У полку кажуть, що знали його як мужню, рішучу та самовіддану людину, готову на все заради своїх бійців. Брест мав винятковий авторитет серед солдатів полку та вірив у майбутнє вільної Білорусі.  

"Від імені всіх воїнів та командування Калиновського полку висловлюємо співчуття рідним, близьким та друзям Бреста та підтримуємо рідних наших зниклих безвісти хлопців. На наш жаль, під час тієї операції ще кілька наших бійців пропали безвісти. Їх розшукують. Полк Калиновського підтримує зв’язок з рідними та близькими наших зниклих хлопців. Ми використовуємо всі можливі засоби і зусилля, щоб повернути наших хлопців і не зупинимося ні перед чим, тому що ми боремося за всіх і віримо, що вони живі", — кажуть у полку.

Зараз відомо лише про те, що ще один боєць Ян Джурбейка на прізвисько "Тромблі" перебуває в полоні. Він є військовослужбовцем-контрактником, а не найманцем, тому офіційно вважається військовополоненим.

Столичний активіст Роман Ратушний загинув під Ізюмом